5 lat z Korczakiem ZSP w Wysokiej

8.06.2022 10:15 do 30.06.2025 10:15

          1 września 2021 roku obchodziliśmy pięciolecie istnienia ZSP w Wysokiej. Z powodu pandemii uroczystość tę celebrowaliśmy dopiero 3 czerwca 2022 r., wspominając również Patrona Szkoły - Janusza Korczaka. Dzień ten stał się okazją do wspólnego świętowania także w godzinach popołudniowych na pikniku szkolnym organizowanym wspólnie z Rodzicami.

         Uroczystość rozpoczęliśmy okolicznościowym apelem poprowadzonym przez uczniów naszej szkoły. W programie była piękna prezentacja o naszym patronie, wystąpili soliści i chór szkolny. Dużym zainteresowaniem i entuzjastycznym przyjęciem cieszył się również film pokazujący najważniejsze chwile z minionych pięciu lat.

        Swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Kobierzyce - Pan Ryszard Pacholik, Sekretarz Gminy - Pani Maria Wilk, Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu - Pani Anna Wilisowska, Przewodniczący Oddziału ZNP - Pan Marcin Wolny, a także przedstawiciele Rady Rodziców , Przewodniczący – Pan Piotr Kuropiej oraz jego zastępczyni – Pani Monika Pawlak. Na zakończenie oficjalnej części spotkania Dyrektor ZSP Pani Halina Frodyma podziękowała wszystkim przybyłym na tę uroczystość i podkreśliła, że wspólnotę szkolną tworzą uczniowie, rodzice, nauczyciele i wszyscy pracownicy.

          Po części oficjalnej, po południu odbył się festyn szkolny zorganizowany na patio naszej szkoły. Cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem całej społeczności Wysokiej. Licznie przybyli nasi rodzice i uczniowie. Mogli porozmawiać w kawiarence, wygrać los na loterii, wziąć udział w rozgrywkach sportowych, obejrzeć pokazy judo, zjeść watę cukrową i popcorn. Dzieci chętnie malowały twarze, kręciły zwierzaki z balonów i zaplatały piękne warkoczyki. Festyn szkolny przygotowany został przez Radę Rodziców, Samorząd Uczniowski, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi ZSP. Trwał do późnych godzin popołudniowych. Stał się on okazją do wspólnego, radosnego świętowania.

Izabela Wąsik – Syta