Spotkanie z żołnierzami

Z okazji rocznicy odzyskana przez Polskę Niepodległości miellimy okazję gościć Żołnierzy Wojska Polskiego. Goście  opowiadali przedszkolakom o swoim zawodzie, o tym jak wygląda służba, prezentowali mundur polowy oraz wyjaśniali znaczenie kolorystyki stroju. Dzieci dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Z dużym zaciekawieniem przedszkolaki oglądały wyposażenie żołnierskiego plecaka. Najmłodsi z zainteresowaniem słuchały wyjaśnień, po co żołnierzowi potrzebny jest hełm, maska przeciwgazowa i co żołnierz robi na poligonie. Dziękujemy serdecznie za poświęcony nam czas i za beradzo cieakwą wizytę. Zachęcamy wszystkich rodziców do wizyt w naszym przedszkoi  i zaprezentowania dzieciom swojego zawodu, lub hobby.