Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia, ale nieco w innej formie. Odwiedził nas lekarz- tata Michałka z ekipą ratowników medycznych, który przeprowadził ciekawą lekcję nt. dbania o zdrowie i pracy ratowników medycznych. Podczas spotkania utrwaliliśmy numery alarmowe, słuchaliśmy bicia naszych serduszek poprzez stetoskop, przeszliśmy fachowe szkolenie bandażowania urazów, a następnie zwiedziliśmy wnętrze karetki. Po wizycie gości stworzyliśmy w naszej sali szpital dla Misiów. Wcieliliśmy się w rolę lekarzy, a pacjentami były misie przyniesie z domu. Każdy pluszowy przyjaciel otrzymał naklejkę dzielnego pacjenta za odwagę. Głównym celem spotkania było zmniejszenie strachu przed lekarzem, pobytem w szpitalu czy rutynowymi badaniami.

Bardzo dziękujemy naszym gościom za poświęcony czas i ciekawą prelekcję przybliżającą dzieciom wiadomości o pracy ratowników i sposobie niesienia pomocy innym.