Dzień Dziecka – zabawnie i kolorowo

,,Dzień Dziecka – zabawnie i kolorowo”.

Choć dzień inny niż wszystkie, niezwykły i wyjątkowy rozpoczął się jak zawsze - „Powitanką” J Jednak zaraz po śniadaniu czekała nas moc atrakcji. Najpierw gimnastka poranna do piosenki DJ’Miki oraz zabawa „A ram sam sam”. Tu zaczęły się śmiechy, a jednocześnie koncentracja i kształtowanie koordynacji. Piosenka, a wraz z nią pokazywanie wciąż przyspiesza i przyspiesza, a radości nie ma końca jeśli próbuje się za tym wszystkim nadążyć. Pierwsi mistrzowie wyłonieni. J J J Teraz czas na zabawę „Na ziemi zostaje”. Podczas przerwy w muzyce zostawiamy na podłodze np. tylko pupę, tylko prawą nogę albo tylko łokcie i kolana, ważne by nikt się nie pomylił.

A skoro świętujemy „Dzień Dziecka” to trzeba przypomnieć sobie prawa każdego dziecka na świecie – niestety w wielu miejscach wciąż nie są one respektowane, a dzieci muszą ciężko pracować, nie uczą się, przymierają głodem L Dziś także o nich pamiętamy! Uczymy się szanować to co mamy – rodzinę, przyjaciół, możliwość edukacji, wolność i jedzenie. https://www.youtube.com/watch?v=SJgGFpxh6kY Aby utrwalić sobie nasze prawa i uruchomić logiczne myślenie zabawiliśmy się w „Prawda czy fałsz”. Dzieci szły krok w przód jeśli zdanie było prawdziwe, a krok w tył jeśli był to fałsz. Np: - Mam prawo się śmiać. – Mogę płakać kiedy chcę – Nie mogę korzystać z opieki medycznej – Gdy zrobię coś źle muszę iść do pracy – Nikt nie może mnie zmuszać do robienia złych rzeczy. – Mogę zmusić kolegę, żeby grał ze mną w piłkę. – Mogę uczyć się wszystkiego, co mnie zaciekawi. – Mam prawo do tajemnic i własnego zdania. – Nikt nie może mnie poniżać, krzywdzić i bić.

Po pierwszej części zabawy zdążyliśmy trochę zgłodnieć, dlatego postanowiliśmy przygotować ulubione danie niemal każdego dziecka – PIZZĘ J J J Były one przeróżnych kształtów i kolorów. Każdy stworzył swoją własną wariację kulinarną, którą po upieczeniu można było zjeść ze smakiem. Oczywiście nie zabrakło życzeń i słodkości – każde dziecko dostało wielkiego zakręconego loda J

„Wszystkim dzieciom z okazji ich święta życzymy dużo zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń oraz beztroskiej zabawy i dużo, dużo uśmiechu!”

 

Podczas odpoczynku wyruszyliśmy z reporterką Marzeną Figiel do dalekiej Afryki, by tam poznać dziewczynkę o imieniu Jane - małą Masajkę, która mimo że ma tak niewiele, uśmiecha się każdego dnia i dziękuje za wschodzące słońca i piękny świat. https://www.youtube.com/watch?v=L8wC6dvGTD0

Czas na zabawę muzyczno-plastyczna do utworu „Moja fantazja”. Ah, jakież to były dzieła sztuki, jaka wyobraźnia, jakie kolory. Prawdziwe atelier młodych artystów. My tu malujemy, a już pociąg nadjeżdża i zaprasza do kolejnej zabawy… „Jadą pociągi”, a po drodze różne stacje, tu uśmiechu, tam pajacyków, dalej tańca, aż do stacji niekończącej się radości! I z tą radością popędzimy na zawody. Na szczęście pogoda nam dopisała, a piękne słoneczko zachęcało do rozgrywek na świeżym powietrzu. „Wyścigi rzędów”. Och, ileż tu było emocji, kibice krzyczeli, każdy chciał być najlepszy, ale i tak w końcu liczyła się DOBRA ZABAWA J Rywalizację zwieńczyliśmy przeciąganiem liny, ale najbardziej nam się podobały zabawy chustą animacyjną, m.in. bilard, morze, kolorowe wycieczki, muzyczna chusta czy rekin.

Nadszedł czas, by nakarmić zające. Każda z drużyn musiała nakarmić swojego zajączka jak największą ilością piłeczek, które turlając się wpadały do jego pyszczka. Kto miał jeszcze siłę i ochotę mógł spróbować swoich sił podczas konkursu kręcenia „Hula hop.

Po obiedzie zasiedliśmy w kinie. Miały być rożki z popcornem, ale nasze brzuszki miały już dosyć – nagetsy z frytkami, które były na obiad w zupełności nam wystarczyły. Po podwieczorku nastąpił zabawy ciąg dalszy – w końcu „Dzień Dziecka” trwa cały dzień 

Zabawa taneczna, berki na tarasie, magiczny dywan, kolor piano, ścianka wspinaczkowa czy kolorowe wyspy – przedszkolne atrakcje umilały nam dzień do samego końca. Oczywiście nie zabrakło też upominków. Każde z dzieci otrzymało puzzle z postaciami z bajek.