Wyprawa po skarb piratów

Z okazji Dnia Dziecka nasze dzieciaki z Przedszkola Samorządowego z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wysokiej z grupy V „Gwiazdeczki”  stanęły przed nie lada trudnym wyzwaniem.

Odważne przedszkolaki odwiedził niezwykły gość - Kapitan Hak, który przekazał wiadomość od Pirata Barnaby o ukrytym skarbie pirackim. Przedszkolaki by odnaleźć ukrytą przesyłkę musiały przejść przez piracki chrzest oraz przyjąć nowe morskie przydomki.

Po przyjęciu do grona piratów i otrzymaniu pirackich akcesoriów w tym szabli oraz czapki rozpoczęła się przygoda.

Dzieci własnoręcznie wykonały swoją piracką banderę, następnie kierując się znakami, miały za zadanie odnaleźć miejsca oznaczone piracką flagą z czaszką, gdzie znajdowały się zadania. Po każdym wykonanym zadaniu dzieci otrzymywały część mapy.

Było wiele atrakcji, ale by odnaleźć ukryty skarb nasze przedszkolaki musiały wczuć się w piracki klimat wiec zostały im namalowane wąsy i broda na znak przymierza z bracią piracką.

Pirackie przygody są niebezpieczne, wiec dla podkreślenia swojej odwagi piraci wykonują sobie tatuaż na ręce. Młodzi poszukiwacze również wykonali takie zmywalne tatuaże.

Pirackie wyprawy nie mogą się odbyć bez wspaniałych okrętów. Dzieci w jednym z zadań musiały narysować kolorową kredą wymarzone okręty pirackie na chodniku.

Zwieńczeniem pirackich zmagań był tor przeszkód, gdzie przedszkolaki prezentowały swoją sprawność fizyczną oraz kreatywność. Między innymi usiały przejść krętą linę nad przepaścią czy rzucać kulami do celu.

Po zdobyciu ostatniego kawałka mapy, została ona złożona w całość i przyklejona na kartonie. Mając całą układankę dzieci wyruszyły na wielkie poszukiwanie skarbu. W skrzyni znajdowały się przeróżne upominki dla małych piratów w tym bańki mydlane oraz lizaki.

Wszyscy świetnie się bawili i starali się jak najlepiej wykonać zadania.