Dzień Dyni

Końcówka okresu Jesiennego to idealny czas by ogłosić „Dzień Dyni” . W naszym przedszkolu święto to obchodziliśmy w czwartek lub piątek 28 i 29 października, wtedy to wśród dzieci ubranych w pomarańczowe kostiumy i ciekawe przebrania, można było poczuć się jak na dyniowej grządce.

Dzieci poznały wiele rodzajów dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowa i, że można z niej przygotować wiele potraw.

Kolejnym etapem obchodów naszego święta było przystąpienie do dyniowych zabaw: klasyfikowanie dyń wg wielkości, koloru i kształtu, segregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczanie dyń, odczytywanie dyniowych sylab, gry w domino i wiele innych. Wśród zabaw ruchowych były dyniowe kręgle, skoki przez różnej wielkości dynie, slalom dyniowy oraz zabawy taneczne.

Dzieci z zapałem zabrały się również do prac plastyczno-technicznych. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń.