5 pażdziernik Farma Wielbłądzia

Dnia 5 października grupa 0b udała się na wspaniałą wycieczkę. Od samego rana wszystkim dzieciom dopisywały nie lada emocje.  Na samym miejscu na farmie spotkaliśmy się z dwiema przesympatycznymi Paniami, właścicielkami  Saniowskiej Farmy Wielbłądów i  alpak. Mieliśmy okazje dowiedzieć się wiele ciekawostek o tych wspaniałych zwierzętach. Karmiliśmy je. Poznaliśmy Rudolfa - alpakę z bujną rudawo -brunatną czupryna, z którym to każdy uczestnik wycieczki pod czujnym okiem Pani właścicielki mógł się przejść, pogłaskać oraz go nakarmić. Mieliśmy okazje zjeść kiełbaski z grilla, które smakowały jeszcze bardziej na świeżym powietrzu. W kąciku marokańskim mogliśmy poprzymierzać stroje z tamtej części krajów afrykańskich. Oglądaliśmy edukacyjny film o wielbłądach i alpakach w stajni z sianem " Cóż to był za zapach świeżo skoszonego siana". Każdy z nas na koniec zabrał ze sobą miłe przygody w pamięci z dnia pełnego wrażeń,  a także wcześniej osobiście pomalowane przez nas farbkami - wielbłądzie figurki z gipsu