Warsztaty z pszczołami

Kim jest pszczelarz? Czym jest ul? Co to pszczela rodzina? Jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata? Dlaczego powinniśmy o nie dbać, jak kiedyś, a jak dziś pozyskuje się miód pszczeli…? Takie pytania zadajemy sobie każdego dnia. W naszym przedszkolu w dnia 18 i 19 maja mieliśmy  niezwykłych gości - Pszczoły.  Podczas zajęć dzieci miały  możliwość ubrania się w ochronny strój pszczelarza a także zobaczysz pszczoły w trakcie ich pracy w specjalnie przygotowanym przeszklonym domku. Dzieci w trakcie zajęć wskazywały różnice między pszczołą, osą i trzmielem. Wysłuchały wielu ciekawych informacji o życiu pszczół, poznały nowe słowa, takie jak: pasieka, truteń, królowa pszczół, ul, plaster miodu. Grupy starsze wykonały własne hotele dla Pszczół. Bardzo dziękujemy Panu Danielowi za bardzo ciekawe zajęcia i warsztaty.