Dzień Ziemi

W grupie 0D w dniu obchodów Dnia Ziemi nasze kochane  dzieciaki dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat Naszej Ziemi. Na Naszej planecie dominuje kolor zielony, kojarzący się z naszą czystą i piękną planetą. Niestety nie zawsze ludzie o nią dbają – zaśmiecają ją i zanieczyszczają powietrze, którym oddychamy…

Dzieci, podczas zajęć przygotowanych na ten dzień, wysłuchały opowiadania pt. „Śmieciuszek” oraz uczestniczyły w wielu eko-zabawach, m.in. segregowały odpady do odpowiednich worków, rozwiązywały zagadki ekologiczne oraz bawiły się chustą animacyjną w zabawę pt. „Kosz”. Dowiedziały się co to jest recykling oraz czym jest postawa proekologiczna. Na koniec złożyły też uroczyste ślubowanie i obiecały, że będą dbać o naszą planetę, oraz rośliny i zwierzęta na niej żyjące.i wykonały wspólnie plakat. 

Edukacja ekologiczna jest bardzo ważna i należy już od najmłodszych lat uczyć pożądanych postaw w tej dziedzinie – każdy krok proekologiczny, który stawiamy razem z dzieckiem, działa bowiem na korzyść przyszłych pokoleń.