Światowy Dzień Zwierząt

Wymyślili sobie ludzie,

że pies musi mieszkać w budzie.

Lecz on grzecznie szczeknął - "Hau"!

Sam nie będę tutaj spał!

 

Czwartego października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. W naszym przedszkolu również uczciliśmy to święto. Dzień ten miał na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, które żyją obok nas, również mają swoje prawa. Dzieci z grupy "0A" wypowiadały się na temat swoich ulubieńców, poznały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz dzieliły się wiadomościami dotyczącymi opieki nad nimi. Dowiedziały się również, że zwierzęta to nie zabawki, czują podobnie jak my i nie można ich porzucić. Dzieci dowiedziały się także, że zwierzęta choć nie komunikują się tak jak ludzie, dają nam sygnały dzięki którym możemy zrozumieć czego potrzebują. Wszystkie przedszkolaki słuchały wierszy, rozwiązywały zagadki, wykonywały prace plastyczne i tematyczne oraz malowane miały buźki w swoje ulubione zwierzęta. Był to dzień pełen radości i miłości skierowanej w stronę naszych czworonożnych przyjaciół ;-)