Dzień gier planszowych

"Policzymy, co się ma:

Mam dwie rączki, łokcie dwa.

Dwa kolanka, nogi dwie,

Wszystko pięknie zgadza się.

Dwoje uszu, oczka dwa,

No i buzię też się ma.

A ponieważ buzia je, chciałbym buzie też mieć dwie!"

Gry planszowe są doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu. Zapewniają dobrą zabawę i pozwalają wczuć się w nieznane dotąd role. Nie tylko bawią, ale także rozwijają wyobraźnię oraz uczą - przewidywania, podejmowania decyzji i ponoszenia za nią odpowiedzialności. Mając na względzie powyższe walory, dnia 10 października świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Gier Planszowych. Była to wspaniała okazja do świętowania, edukowania, integrowania i przede wszystkim - grania w gry planszowe.  Ćwiczyliśmy logiczne myślenie, zdrową rywalizację czyli umiejętność wygrywania jak i przegrywania.Dzieci miały okazję poznać i zagrać w wiele nowych gier wraz ze swoimi koleżankami i kolegami.

To był bardzo radosny dzień! Wszyscy świetnie się bawiliśmy!