Światowy Dzień Drzewa

"Wiatr w koronach cicho śpiewa:

Czy chcesz poznać nasze drzewa?"

Co roku 10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa, który jest elementem edukacji ekologicznej i przyrodniczej. W naszym przedszkolu tego dnia w grupie "Pszczółki" i  "0A" odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew, dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Poznały także etapy wzrastania drzewa. Na koniec zajęć wszystkie przedszkolaki złożyły uroczystą przysięgę: "Przedszkolaki zawsze będą dbać o wszystkie drzewa!"

 

Nie będziemy łamać gałązek, drzew i krzewów. Nie będziemy deptać trawników! Nie będziemy w lesie krzyczeć!

Będziemy wrzucać śmieci do kosza! Będziemy zima dokarmiać ptaki i zwierzęta! Będziemy oszczędzać wodę i prąd! Obiecujemy!

My mali obrońcy przyrody!