Jesienne witaminki

"Witaminki, witaminki,

Dla chłopczyka i dziewczynki.

Wszyscy mamy super minki,

Gdy pijemy witaminki!"

Jesień to pora roku, która zachwyca nas swoimi darami. Jesień to także czas zbiorów z przydomowych ogródków, sadów i pól. Pysznych owoców, warzyw jest pod dostatkiem.

Przedszkolaki z grupy "Pszczółki" doskonale wiedzą jakie bogate w witaminy są soki owocowo - warzywne. Świeżo wyciśnięte stanowią nie tylko źródło cennych składników odżywczych, witamin ale także prawdziwy zastrzyk nieskażonej konserwantami naturalnej słodyczy. Przekonali się o tym podczas witaminkowych zajęć zorganizowanych w ich grupie.

Pierwszym punktem tego pysznego dnia był quiz znajomości naszych polskich sezonowych owoców i warzyw. Następnie zanim przystąpiliśmy do pracy nasze trzylatki pod czujnym okiem swoich pań zapoznały się z urządzeniami do robienia soku. Mali kucharze poznali działanie tych urządzeń oraz zaznajomili się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa i higieny. Wszyscy bardzo dzielnie pracowali komponując sok z pysznych: jabłek, marchwi, ananasów,gruszek oraz brzoskwiń. Uwieńczeniem tej "owocowo - warzywnej przygody" była degustacja przygotowanych soków - wszystkim "Pszczółkom" bardzo wszystko smakowało i dostarczyło energii na resztę tego witaminowego dnia ;-)