Dzień Dyni

"Dynia tu, dynia tam,

   Dynia krąży tu i tam!"

Dynia w naszym przedszkolu. W ostatnim tygodniu października w wielu grupach przedszkolnych w naszym przedszkolu dzieciaki poznawały walory warzyw z rodziny dyniowatych. W tym dniu obowiązywał kolor pomarańczowy na naszych ubraniach. Dzieci wraz z paniami przecinały dynie na pół, by zobaczyć jak wygląda ona w środku. Przedszkolaki mogły oglądać, dotykać różnej wielkości i różnego ubarwienia dynie. Suszyły pestki dyni, poznały także warunki w których dynia wyrasta oraz stworzyły swoją własną ciastolinę dyniową. Dzień ten był przepełniony zajęciami plastycznymi, filmikami, wierszykami, zabawami, zdjęciami w foto budce, konkursami i tańcami. W tym dniu również dzięki paniom z grupy "Dmuchawce" i "Stokrotki" został zorganizowany konkurs na najładniejszą dynię przedszkolną.  Każda z grup przygotowała swoja dynię, wykazując się świetnymi pomysłami i kreatywnością w sposobie jej wykonania. Było na co patrzeć, dynie malowane farbami, wydzierane z bibuły, wydrążane i zdobione. Prace zachwycały efektami i pomysłowością. Zapraszamy do obejrzenia foto relacji z tego jakże pomarańczowego dnia ;-)