Laboratorium Drogowe - Grupa "0A"

"Jadą , jada dzieci drogą...

Siostrzyczka i brat,

I nadziwić się nie mogą.

Jaki piękny jest ten świat".

W dniu 8 listopada nasze dzieci z grupy przedszkolnej "0A", wraz ze swoimi paniami pojechały na warsztaty do Wydziału Technologii i Jakości Budowy Dróg wrocławskiego Oddziału GDDKIA w ramach projektu "Laboratorium Drogowe". Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak badać grunt, przesiewać kruszywo, zmierzyć i zważyć próbki, a także sprawdzić wytrzymałość betonu. Zapoznały się od A do ... Z, z ciężka pracą inżynierów, którzy na co dzień dokładają swoich starań, aby nasze społeczeństwo miało piękne i bezpieczne drogi.
Przypomniały sobie również zasady obowiązujące na drodze podczas poruszania się pieszo i jako pasażer w samochodzie. Radości i nauki poprzez zabawę było bardzo dużo.
Na koniec wszystkie dzieci otrzymały na pamiątkę piękne odblaskowe worki na plecy, mapy oraz bryłki najprawdziwszego asfaltu ;-) Dziękujemy bardzo wszystkim pracownikom tego wydziału za serdeczne ugoszczenie naszych przedszkolaków w swoich progach - było głośno i cudownie, jak na przyszłych inżynierów przystało ;-)