Warsztaty ceramiczne

"Niedaleko, tuż za rzeką,

Glinka z Glinkiem pija mleko,

I gadają, co tu robić,

Żeby z nudów się nie dobić.

Całe życie jakie takie,

a to uczeń z przedszkolakiem,

gniotą coś mi, coś tu, coś tam,

I już ze mnie hipopotam."

.Przedszkolaki z różnych grup wzięły udział w warsztatach ceramicznych zorganizowanych w naszym przedszkolu. Pani prowadząca zajęcia wprowadziła dzieci w niezwykły świat ceramiki, opowiedziała o właściwościach gliny oraz omówiła etapy powstawania gotowego produktu ceramicznego.. Po części teoretycznej dzieci zostały zaproszone do wykonania glinianych lampionów oraz misiów. Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dzieci. Wycisza, uczy skupienia i cierpliwości. Rozwija sprawność manualną dziecka. Znakomicie stymuluje i rozwija układ nerwowy. Rozwija wyobraźnię, ekspresję plastyczną, a przede wszystkim jest wspaniałą zabawą ;-)