Dzień Guzika

"Guzik tu , guzik tam,

Guzik krąży tu i tam.

Jak to miło i wesoło,

Kiedy guzik krąży w koło"

12 grudnia swój wielki dzień mają guziki. Nie jest to przypadkowa data, ponieważ jak się okazuje przypada na 12 dzień 12 miesiąca w roku, a guziki liczone są tuzinami lub grossami, na które przypada 12 sztuk.
12 grudnia dzieci z grupy 0a obchodziły dzień guzika. Nie zabrakło w tym dniu zabaw z guzikami w roli głównej. Dzieci miały okazję zobaczyć mnóstwo guzików o różnych kształtach, kolorach czy też różnej wielkości. Na początku wysłuchały opowiadania o magicznym guziku z Guzikolandii, a następnie podczas zabaw ćwiczyły umiejętności matematyczne, segregowały guziki ze względu na kształt, wielkość, ilość dziurek. Najwięcej radości dzieciom sprawiała praca plastyczna, gdzie dzieci ćwiczyły motorykę małą tworząc piękne, guzikowe prace. Po uśmiechach na twarzy można było zobaczyć zadowolenie dzieci z nietypowego święta ;-)