Wodna przygoda Piratów.

W grupie IV realizowany był projekt edukacyjny "Wodna przygoda Piratów". Miał on na celu m.in. kształtowanie postaw proekologicznych czy poszerzanie wiedzy nt. właściwości i roli wody. Był to projekt głównie badawczy, eksperymentalny. Podczas realizowanych zajęć dzieci miały okazję dowiedzieć się skąd się bierze woda, jaki ma ona wpływ na życie człowieka i innych stworzeń. Ponadto dzieci miały okazję sprawdzić, co pływa a co tonie, co się rozpuszcza w wodzie lub jak woda zmienia stany skupienia. Mogły też poćwiczyć z butelka wody.  Dodatkowo poruszyliśmy tematy oszczędzania wody oraz wzięliśmy udział w Mistrzostwach Świata w myciu rąk. Na zakończenie zrobiliśmy butelki sensoryczne, które pomogą rozwijać wzrok i koorydnację.  Przedszkolakom bardzo temat się spodobał, a zdobytą wiedzę wykorzystują każdego dnia.