Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Ku wolności”

I Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Ku wolności”

Dnia 15 listopada br. odbył się w naszej szkole I Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Ku wolności”. Celem konkursu była popularyzacja pieśni patriotycznych z różnych okresów historycznych, wzbudzanie uczuć patriotycznych, kultywowanie pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny i o ludziach, którzy walczyli o Jej suwerenność. Konkurs miał również na celu promowanie i rozwój zamiłowania do śpiewu. W konkursie wzięli udział uczniowie z naszej szkoły, jak również ze Szkoły Podstawowej im. Unicef z Bielan Wrocławskich, ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Mazowieckiego z Tyńca Małego, ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Odkrywców i Podróżników z Kobierzyc, ze Szkoły Podstawowej z Pustkowa Wilczkowskiego oraz z Kobierzyckiego Ośrodka Kultury. W konkursie wzięło udział blisko czterdziestu uczestników.

Na początku konkursu głos zabrała pani Dyrektor Halina Frodyma, która powitała wszystkich zgromadzonych i życzyła im wspaniałych wystąpień. Młodzi artyści zaprezentowali piękne utwory nawiązujące do historycznych wydarzeń naszej Ojczyzny. Po zakończonych wystąpieniach, na uczestników czekał słodki poczęstunek, a Szkolna Komisja Konkursowa miała trudne zadanie wyłonienia zwycięzców, gdyż każde wykonanie pieśni patriotycznej było wspaniałym występem. Wyniki konkursu ogłosiła pani Wicedyrektor Agnieszka Zięba, która wręczając dyplomy i nagrody, gratulowała każdemu uczestnikowi wspaniałego występu.

Organizatorami tego wydarzenia były panie: Joanna Gładysz, Magdalena Milczanowska, Natalia Wyszyńska. 

 

W kategorii klas I – III wyniki przedstawiają się następująco:

 

I miejsce ex aequo:

- Nela Firnys z klasy I z naszej szkoły;

- Liliana Wróbel z klasy III z Kobierzyckiego Ośrodka Kultury;

II miejsce ex aequo:

- Marta Słabicka z klasy II z SP z Tyńca Małego;

- Natalia Strama z klasy II z SP z Tyńca Małego;

III miejsce ex aequo:

- Aleksandra Cieślak z klasy I z naszej szkoły;

- Pola Kasprzak z klasy III z SP z Tyńca Małego;

Wyróżnienie otrzymały:

- Maria Westerlich z klasy I z naszej szkoły;

- Kinga Kaliszczak z klasy I z naszej szkoły;

- Matylda Miazga z klasy  I z SP z Bielan Wrocławskich;

 

W kategorii klas IV – VIII wyniki przedstawiają się następująco:

 

I miejsce ex aequo:

- Kamila Dańkowska z klasy V z naszej szkoły;

- Zofia Lee z klasy VI z SP z Kobierzyc;

II miejsce ex aequo:

- Jacek Glinicki z klasy V z SP z Bielan Wrocławskich;

- Martyna Węgłowska z klasy V z SP z Kobierzyc;

III miejsce ex aequo:

- Matsvei Ausiyevivch z klasy V z naszej szkoły;

- Daria Krawczyk z klasy V z SP z Pustkowa Wilczkowskiego;

Wyróżnienia otrzymali:

- Julia Pawlak z klasy V z naszej szkoły;

- Natalia Kowalczyk z klasy VIII z naszej szkoły;

- Kacper Kotala z klasy VIII z SP z Kobierzyc;

- Florentyna Prokop z klasy VI z SP z Kobierzyc;

- Wiktoria Wardęga z klasy VI z SP z Kobierzyc;

- Aleksandra Zdeb z klasy VI z SP z Kobierzyc.

 

Opr.  mgr Joanna Gładysz