„Gra w Szachy to energia i super zabawa”

Gra w Szachy to energia i super zabawa
 motto Memoriału Stanisława Sobolewskiego


Do Strzelina (strzały) słynącego z największej w Europie kopalni granitu - 26-osobowa ekipa młodych szachistów  z Wysokiej wyruszyła 15.10.2022r. W składzie reprezentacji znalazło się 24 dzieci z klas I-III i dwójka z klasy IV, które szczególnie doceniają walory i uroki Królewskiej Gry.
Strzelin słynie poza granitem i cukrem również z szachowych tradycji. Tu od 13 lat rozgrywany jest z inicjatywy nauczyciela i organizatora Andrzeja Sobolewskiego memoriał im. jego ojca Stanisława Sobolewskiego, nauczyciela, znanego szaradzisty, wielkiego pasjonata szachów, założyciela klubu Sparta w Ziębicach.
Pod patronatem burmistrzów Strzelina i Ziębic w hali sportowej SP 3 spotkało się 130 szachistów. Zawodnicy grali w tempie 10 minut na partię. Szachowy zegar dodawał 5 sekund  po wykonanym posunięciu. Po emocjonującej rywalizacji na szachownicach, ale i w przerwach na … boiskach szkolnych, reprezentacja ZSP Wysoka, najlepszej szachowej szkoły na Dolnym Śląsku, otrzymała Nagrodę Specjalną Memoriału Andrzeja Sobolewskiego. Indywidualnie Alicja Gruszecka (IIID) zdobyła 1 miejsce w kategorii dziewcząt do lat 10.
W kategorii generalnej (do lat 10) w czołówce znaleźli się:
Vasyl Sul IIIC (8 m-ce, 5 pkt z 7 partii), Tymon Gęstwa IIIF (9m, 5pkt), Szymon Kafka IVA (10m, 5 pkt), Franciszek Lipiński IIIC (4 pkt), Adam Grelewicz IVD (4 pkt), Lena Kozdronkiewicz IIIE
(4 pkt), Maciej Cisło IIE (4 pkt), Antoni Cichosz IE (4 pkt), Anna Wrona IIIF (3,5pkt) itd.
Motto WYSOKICH SZACHISTÓW – Sukces jest w … głowie !!!

 

cMaster Krzysztof Krupa