Japonia - spotkanie z podróżnikiem Bolesławem Grabowskim

W dniu 19 stycznia 2018r odbyło się spotkanie klas szóstych z podróżnikiem Bolesławem Grabowskim, który opowiadał o swojej podróży do Japonii. Spotkanie organizowane było w ramach współpracy z Biblioteką Kobierzyckiego Ośrodka Kultury (opłacone przez KOK). Bolesław Grabowski – geomorfolog, obieżyświat, nauczyciel, pasjonat podróży zrobił prezentację multimedialną na temat życia w Japonii, kultury, religii i zwyczajów. Dowiedzieliśmy się jak wyglądają lekcje w szkole japońskiej oraz jakie posiłki spożywają japońscy rówieśnicy. Uczniowie mieli możliwość nauczyć się prawidłowego zakładania kimona, obejrzeć tradycyjne obuwie i skarpety japońskie. Miłośnicy japońskich samochodów poznali auta napędzane energią słoneczną. Za bardzo interesujący wykład serdecznie dziękujemy. Joanna Romulska