Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w ZSP w Wysokiej

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973 r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny.
Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.
W naszej szkole również uczciliśmy ten dzień. W każdej klasie uczniowie wraz z wychowawcami rozmawiali na temat życzliwości i uprzejmości.
Uczniowie naszej szkoły przygotowali okolicznościowe plakaty informujące o tym dniu.

Opiekunowie Samorządu: Monika Wilczyńska Magdalena Basiuk