„NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY” Warsztaty ekologiczne w Borzygniewie

WARSZTATY EKOLOGICZNE ORAZ AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA POD HASŁEM „NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY”

11.09.2019 r. uczniowie z klasy 5a oraz 5d uczestniczyli w warsztatach ekologicznych w Borzygniewie. W malowniczej miejscowości położonej nad Zalewem Mietkowskim, na terenie Parku Krajobrazowego Dolina Bystrzycy dowiadywali się wielu ciekawostek na temat zwierząt nocnych tj.: nietoperzy, sów, popielicy szarej, ciem, jeży. Oprócz obejrzenia zdjęć, filmików, wysłuchania odgłosów zwierząt, uczniowie mogli także niektóre pogłaskać. Po części teoretycznej w sali konferencyjnej, udali się nad Zalew Mietkowski, gdzie po wielu ciekawych informacjach na temat akwenu wodnego rozpoczęli akcję „ NIE ŚMIECIMY-SPRZĄTAMY-ZMIENIAMY”. W ramach ogólnoświatowej akcji, także nasi uczniowie dołożyli swoją małą cegiełkę w poprawę środowiska przyrodniczego najbliższej okolicy. Dzięki swojemu wielkiemu zaangażowaniu z linii brzegowej akwenu zniknęło wiele śmieci (udało się zebrać ponad 25 pełnych worków śmieci – wiele zaskakujących i bardzo urozmaiconych przedmiotów), które zostawili niestety ludzie. Na koniec wszyscy mogli się zrelaksować przy ognisku z pyszną kiełbaską, pieczywem i gorącą herbatą. Nauczyciel przyrody Justyna Haliniak