POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO – POCZĄTEK PRZYGODY

2 września 2019 roku w Zespole Szkolno- Przedszkolnym miała miejsce inauguracja roku szkolnego 2019/ 2020. To zawsze wyjątkowy moment, bo żegnamy czas beztroskiej, wakacyjnej zabawy, ale i początek nowej przygody – związanej z nauką. Punktualnie o 9.00 prowadzący apel przywitali uczniów klas 1-3, nauczycieli i gościa z Urzędu Gminy Kobierzyce – Panią Annę Wilisowską – kierownika Referatu Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Gminy Kobierzyce oraz przedstawicieli Rady Rodziców – Panią Magdalenę Lityńską i Pana Piotra Kuropieja. Podczas apelu dla klas 1-3 starsi koledzy powitali szczególnie uczniów klas pierwszych. Oni rozpoczynają dopiero swój związek z ZSZ w Wysokiej. I choć na pewno mieli swoje obawy wchodząc do budynku szkoły, już po chwili, stojąc obok nowych kolegów, uśmiechali się i nawiązywali pierwsze znajomości, a może i przyjaźnie? Ciepłe słowa Pani Anny Wilisowskiej oraz Pani Dyrektor ZSP Haliny Frodymy powitania w nowym roku szkolny na pewno w tym pomogły. Apel dla uczniów klas 1-3 zakończyła prezentacja wychowawców Pani Magdaleny Stachnik. Uroczystość - tradycyjnie odbywająca się w dwóch turach – o 10.30 zgromadziła w hali sportowej uczniów klas 4-8, gdzie po powitaniu przybyłych uczniów i gości, Pani Anna Wilisowska, a potem Pani Dyrektor Halina Frodyma przywitały uroczyście brać uczniowską i nauczycieli, życząc im owocnych działań, a ósmoklasistom sukcesów podczas egzaminu. Za tych ostatnich wszyscy trzymamy kciuki – nauka niech będzie dla nich nie tylko obowiązkiem, ale i przyjemnością, a egzamin potwierdzeniem ich wiedzy. Zmiany nauczycieli dotyczyły nie tylko klas 1-3, o czym poinformowały Panie wicedyrektorki: Pani Magdalena Milczanowska i Pani Dagmara Iwach. Witamy w nowym roku szkolnym 2019/2020! Roku przygody!