Przedstawienie „Na tropie afery, gdzie podziały się litery?!" Teatr Maska w naszej szkole, na zaproszenie Kobierzyckiego Ośrodka Kultury

Dnia 30 października 2018r uczniowie z oddziałów zerowych wzięli udział w przedstawieniu „Na tropie afery, gdzie podziały się litery?!" w wykonaniu aktorów z krakowskiego Teatru Maska. Spektakl promujący czytelnictwo odbył się w ramach współpracy z Biblioteką Kobierzyckiego Ośrodka Kultury, która zaprosiła Teatr edukacji i profilaktyki do naszej szkoły. Głównym przesłaniem widowiska było zachęcenie dzieci do czytania książek w wolnym czasie, a nie spędzania go przed komputerem lub tabletem. Zapominamy o tym, że „dzięki książkom zdobywamy wiedzę, trenujemy umiejętność czytania, rozbudowujemy słownictwo, kształtujemy wyobraźnię. Warto docenić fakt, że wokół nas działają biblioteki. Odwiedzajmy je nie tylko w poszukiwaniu lektur, ale także całkiem nowych książek, bądźmy gotowi na przygody!” Joanna Romulska