Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24.

Rozpoczął się rok szkolny 2023/2024.

Wakacje minęły, niczym piękny, kolorowy sen, więc czym prędzej musimy zastąpić apetyt na letnie przysmaki, łaknieniem wiedzy; pragnienie, które gasiliśmy chłodną lemoniadą żądzą poznawania nowych książek i ich bohaterów; pobudkę wyśpiewywaną przez ptaki w ogrodzie – dzwonkiem budzika naszych smartfonów. Ten żal za beztroskimi chwilami spędzonymi na górskich szlakach, nadmorskich plażach czy nad jeziorami, powoli zaczął ustępować radości i zdziwieniu, kiedy tylko weszliśmy rankiem do naszej szkoły. Tam czekali na nas nasi nauczyciele, wychowawcy i koledzy ze szkolnej ławy.

Zgodnie z tradycją spotkaliśmy się na hali widowiskowo - sportowej i przywitaliśmy przede wszystkim uczniów klas pierwszych i czwartych oraz całą społeczność szkolną. Ceremonię poprowadziła uczennica klasy 8 – Oliwia Nazarkiewicz.

Zanim jednak oficjalnie i uroczyście przywitała nas Pani Dyrektor ZSP Halina Frodyma, wysłuchaliśmy przemówień zaproszonych gości w osobach:  Senatora Rzeczypospolitej Polski Pana Kazimierza Michała Ujazdowskiego oraz zastępcę Wójta Gminy Kobierzyce - Pana Piotra Kopcia.  

Pani Dyrektor została uhonorowana  przez Senatora Rzeczypospolitej Polski Pana Kazimierza Michała Ujazdowskiego  okolicznościowym Medalem Senatu  Rzeczypospolitej Polski .

Jak co roku, z zachwytem obejrzeliśmy przedstawienie, które  tym razem przygotowali uczniowie klas 7 pod bacznym okiem Pani Anny Kalinowskiej-Kiewisz. Po zakończeniu akademii uczniowie razem ze swoimi wychowawcami  udali się do klas.

Warto zapamiętać słowa Pani dyrektor - szkoła to nie budynek lecz ludzie, którzy tworzą jej klimat i  warunki do rzetelnej nauki, co przekłada się na bardzo wyniki szkoły uzyskiwane w kolejnych latach na egzaminie ósmoklasisty.  Wszystkim uczniom Pani dyrektor życzyła sukcesów i wielu radosnych chwil.

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2023/2024 wszystkim uczniom życzymy wspaniałej edukacji i zdobywania kolejnych umiejętności i kompetencji.