Spotkanie z Romanem Pankiewiczem w bibliotece szkolnej

Dnia 03.04.2019 w naszej bibliotece odbyło się spotkanie uczniów klas III z pisarzem i podróżnikiem p. Romanem Pankiewiczem, zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kobierzycach. W niezmiernie interesujący i pełen humoru sposób pisarz zaprezentował dzieciom cykl książeczek swojego autorstwa o zawodach. Podczas spotkania pan Pankiewicz w ciągu około 20 sekund, które odliczali uczniowie, przebierał się w stroje listonosza, ratownika medycznego, strażaka, policjanta i żołnierza. Wykorzystywał także japoński drewniany teatrzyk kamishibai do pokazywania pięknych ilustracji swoich książek. Uczniowie z ogromną uwagą słuchali i oglądali prezentacji zawodów przygotowanych przez pana Pankiewicza. Na koniec spotkania dzieci miały możliwość swobodnej rozmowy z pisarzem oraz zakupu wybranych książeczek z autografem autora.