Uroczystość przekazania 1000 książek do biblioteki szkolnej w Wysokiej przez Empik

Dnia 15 stycznia 2019 r w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wysokiej odbyła się uroczystość przekazania 1000 książek do biblioteki szkolnej przez Empik. Jest to nagroda, którą nasza szkoła wygrała w ogólnopolskim konkursie „Tysiąc powodów by czytać”. Do konkursu zostało zgłoszonych 400 szkół podstawowych. Internauci w trwającym 3 tygodnie głosowaniu wybierali najlepsze plakaty promujące czytelnictwo. Praca Leny Janeczek z klasy 4a ZSP w Wysokiej otrzymała 20 848 głosów i tym samym znalazła się wśród sześciu laureatów w kategorii szkół powyzej 120 uczniów. Jest to wynik zarówno wspaniałej pracy Leny jak i ogromnego zaangażowania lokalnej społecznosci. Udało się połączyć siły uczniów, ich rodzin, pracowników szkoły, lokalych firm i instytucji, naszej parafii. Głosowanie, które trwało 3 tygodnie dostarczyło nie tylko ogromnych, pozytywnych niemal sportowych emocji, ale przede wszystkim doświadczenie, że wszyscy razem potrafimy zintegrować się i zmobilizować do działania na rzecz wspólnego dobra. Pokazaliśmy uczniom, że jest to możliwe. Ponieważ dzieci wiedzą najlepiej co ich interesuje, po ogłoszeniu wyników konkursu, uczniowie przez pierwszy tydzień listopada mieli możliwość składania swoich propozycji książkowych w bibliotece. Dzięki temu powstała lista 1000 książek, które uczniowie zażyczyli sobie do swojej biblioteki szkolnej. Nagroda, którą otrzymaliśmy, jest spełnieniem ich czytelniczych marzeń. Czytelnicy chętniej będą odwiedzać bibliotekę, w której znajdą pozycje, które potrzebują, i chcą przeczytać. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wysokiej jest pierwszą i jedyną szkołą na Dolnym Śląsku, która zajęła premiowane miejsce w konkursie Empiku „Tysiąc powodów by czytać”, który odbywa się od trzech lat. Na uroczystość wręczenia nagrody został zaproszony wójt Gminy Kobierzyce p. Ryszard Pacholik, przedstawiciel Urzędu Gminy p. Henryk Maciej Bosiacki, dyrektor regionalny Empik Krzysztof Przytuła oraz koordynator do spraw eventów Empik Michał Jadczyk. Uczniowie z naszej szkoły przygotowali specjalny, wspaniały występ artystyczny dotyczący czytelnictwa. Wtym dniu kolorowa ciężarówka wypełniona kartonami ksiażek przejechała przez najbliższe miejscowośći oznajmiając mieszkańcom nasze zwycięstwo. Dzięki gościnności i uprzejmości pani Patrycji Baut z Gminnej Biblioteki Publicznej w Ślęzie aktorzy: Przecinek i Kropka oraz Redaktor Książeczka mieli możliwość przebrania się w kostiumy i odwiedzenia przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Ślęzie. Radość dzieci z odwiedzin tak niecodziennych gości była ogromna. W samo południe ciężarówka podjechała do naszej szkoły. Chłopcy ze starszych klas pomagali wnosić kartony z książkami do biblioteki szkolnej, a uczniowie młodszych klas chętnie pomagali przy układaniu nowych ksiażek na półkach. Okrzyki zachwytu i autentycznej radości udzielały się wszystkim, nie tylko uczniom ale również nauczycielom. Mamy tysiąc powodów do czytania i tysiąc powodów do radości! Joanna Romulska autor zdjeć: Foto Empik/Wioletta Bernacka

Foto Empik/Wioletta Bernacka
Foto Empik/Wioletta Bernacka
Foto Empik/Wioletta Bernacka
Foto Empik/Wioletta Bernacka
Foto Empik/Wioletta Bernacka
Foto Empik/Wioletta Bernacka
Foto Empik/Wioletta Bernacka
Foto Empik/Wioletta Bernacka
Foto Empik/Wioletta Bernacka
Foto Empik/Wioletta Bernacka
Foto Empik/Wioletta Bernacka
Foto Empik/Wioletta Bernacka
Foto Empik/Wioletta Bernacka
Foto Empik/Wioletta Bernacka
Foto Empik/Wioletta Bernacka
Foto Empik/Wioletta Bernacka
Foto Empik/Wioletta Bernacka
Foto Empik/Wioletta Bernacka