Warsztaty Twórczego Pisania.

Międzyoddziałowa grupa uczniów wzięła udział w WARSZTATACH TWÓRCZDEGO PISANIA, którego organizatorem jest wrocławski MDK Krzyki. Zajęcia 29 listopada, były pierwszymi z zaplanowanego cyklu pt. „Wspólny język”,
w którym młodzież weźmie udział. Uczniowie klas 6-8, dla których ekspresja twórcza piórem jest ważną i ciekawą przygodą, mieli okazję odpowiedzieć na kilka ważnych dla siebie oraz współczesnej młodzieży pytań, przelewając swoje przemyślenia na papier. Czułym przewodnikiem w tej wyprawie oraz rodzącym się dyskusjom, była pani instruktorka warsztatów, pani Agnieszka Mazur – Sztynek. Uczniowie  z przyjemnością wyglądają kolejnego spotkania zaplanowanego na 12 stycznia.

Marysia: Warsztaty pisarskie w Młodzieżowym Domu Kultury były świetnym przeżyciem. Mimo, że niektóre rzeczy wyglądały inaczej niż się spodziewałam, cała wycieczka bardzo mi się podobała i chciałabym tam wrócić. Sposób prowadzenia  zajęć bardzo mi się spodobał i polecam je innym.

Ada: Fajne było to, że kiedy my pisaliśmy, pisały także nasze panie polonistki. Potem wraz z nami dzieliły się swoimi osobistymi tekstami.

Paula: Plusem było to, że wszyscy byliśmy z innych klas, więc miałam szansę poznać dużo nowych ludzi ze swojej szkoły! Na zajęciach sporo się o sobie dowiedzieliśmy. Podczas wystąpień kolegów nauczyłam się kilku słów i poprawnego wyrażania ich w zdaniach. Mieliśmy okazję pośmiać się i dowiedzieć wielu ciekawostek, nie tylko na temat języka polskiego, ale i innych, wspaniałych dziedzin naszego życia. Mile się zaskoczyłam, że na zajęciach nikt nikogo nie obrażał i nie oceniał. Po zakończeniu lekcji wstąpiliśmy jeszcze do piekarni. Pożywieni twórczo oraz wypiekami, wróciliśmy autobusem do domów.

Anna Kalinowska - Kiewisz