Wrocławski Budżet Obywatelski - projekt nr 407

Szanownowni Państwo, 

zachęcamy do udziału w głosowaniu Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego i oddanie swojego głosu na

projekt nr 407  - Równy i oświetlony dojazd do Wrocławia.

 

OPIS PROJEKTU

Od strony miejscowości Wysoka wjazd do Wrocławia jest w bardzo złym stanie technicznym. Droga jest dziurawa, prawdopodobnie jeszcze z poniemieckiej kostki. W przypadku opadów deszczu czy śniegu jest ona bardzo śliska. Relatywnie niewielkim kosztem można poprawić stan tego wjazdu do Wrocławia, który za jakiś czas stanie też też drogą z dużo większym natężeniem (ze względu na planowaną Wschodnia Obwodnicę Wrocławia). Tą popularną trasą poruszają się zarówno wrocławianie jak i mieszkańcy podwrocławskich miejscowości i obecnie jadą po wąskiej nierównej drodze, przy której brak oświetlonego chodnika i ścieżki rowerowej. Pierwszy etap to 100m od granicy Wrocławia do ul. Maczka, w kolejnym roku od ulicy Maczka do Ronda Ojca Pio.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Codziennie tym fragmentem jeździ bardzo dużo samochodów - z podwrocławskich miejscowości jak Wysoka, Ślęża czy Bielany Wrocławskie, wkrótce będzie to też prawodopodobnie wjazd do Wrocławia z WOW i natężenie ruchu wzrośnie. Wzdłóż drogi brak jest oświetlenia oraz ścieżki rowerowej, a to także trasa dojazdowa do zamku Topacz - miejsca gdzie bardzo wielu Wrocławian dojeżdza rowerami. W najbliższym sąsiedztwie jest też kościół, z jego parkingu auta wyjeżdżają właśnie na dziurawą i nieoświetloną ulicę Ołtaszyńską. To też droga do szkoły w Wysokiej do której uczęscza sporo dzieci z Partynic i Ołtaszyna

GRUPA BENEFICJENTÓW PROJEKTU

Mieszkańcy Wrocławia, Partynic i Ołtaszyna, parafianie kościoła, mieszkańcy podwrocławskich miejscowości, osoby które w przyszłości będą zjeżdżać ze Wschodniej Obwodnicy Wrocławia

SZACUNKOWA LICZBA BENEFICJENTÓW PROJEKTU

50000

ELEMENTY PROJEKTU

100 x Nowa nawierzchnia ul. Ołtaszyńskiej 100m
100 x Ścieżka rowerowa wzdłóż Ołtaszyńskiej 100m
100 x Oświetlenie chodnika/ścieżki 100m

https://www.wroclaw.pl/wbo/407

 

 

 

ZałącznikRozmiar
PDF icon wbo.pdf627.9 KB