ZSP WYSOKA wywiozła z Lubina puchar „DOLNOŚLĄSKIEGO SZACH-MATA" .

Imponująca hala RCS w Lubinie jest w stanie pomieścić 4 500 widzów. Na co dzień królują tu siatkarze i „szczypiorniści”,  grają tu Czerwone Gitary czy Dżem, tańczy Gruziński Balet.  Ale jest już  tradycją, że młodzi szachiści z całego Dolnego Śląska spotykają się tu, by potwierdzić swoje zainteresowanie Królewską Grą. Wspierają ich gościnni gospodarze,  ale i  Urząd Marszałkowski i Dolnośląski Związek Szachowy.   14.12.2022 Lubin zaprosił reprezentacje 27 najlepszych (szachowych)
szkół Województwa Dolnośląskiego. Zawody rozegrano w trzech grupach wiekowych:
klasy 0-2, klasy 3-4 i 5-8. Grano 6 partii w tempie 15 minut dla zawodnika. A do punktacji generalnej szkół zaliczano wyniki indywidualne 6 najlepszych zawodników.
ZSP Wysoka wystąpiła w 35 osobowym składzie, w którym gwiazdami byli czołowi młodzi szachiści Polski Alicja Gruszecka (IIID) i Wasyl Sul (IIIC). Bezkonkurencyjna okazała się Alicja, która wygrała partie, poza jedną, w której udało się zremisować właśnie Wasylowi. Także szkoła ZSP Wysoka nie pozwoliła nikomu odebrać pierwszego miejsca. Zwyciężyła wyraźnie gromadząc 26,5 punktów. Na drugim miejscu z wynikiem 23,5 pkt „dobiegła” SP24 Wrocław. Brązowy medal przypadł PSP2 Strzegom z 23 pkt.
Najlepsze indywidualne wyniki reprezentantów Wysokiej:
Alicja GRUSZECKA IIID 5,5 pkt z 6 partii (I miejsce w klasyfikacji generalnej !!!)
Maciej CISŁO IIE 5 pkt, Mateusz CHOMETA IIC 4,
Filip URBAŃSKI IIE 4, Antoni CICHOSZ IE 4,
Antoni DUDEK IIC 4, Maksymilian KORNAK VIF 4,
Wasyl SUL IIIC 3,5, Michał KOSEK VID 3,5,
Robert GROBELNY IIC, Paweł KLUSKA IIC 3,5,
Blanka CWYNAR IIA zdobyła brązowy medal w klasach 1-2.
Szkołą z Wysokiej opiekował się cMaster Krzysztof Krupa i Robert Gruszecki.

Piłkarski mistrz świata Leo Messi twierdzi:
La VICTORIA esta en la MENTE !! 
(zwycięstwo jest w ... głowie)