12 marca 2019 r. - Światowy Dzień Matematyki w naszej szkole.

1.04.2019 13:15 do 31.08.2019 13:15

12 marca 2019 r. - Światowy Dzień Matematyki w naszej szkole. Od rana uczniowie poszczególnych klas pracowali nad zadaniem matematycznym. Liczyli, planowali, przygotowywali prezentację. Niemal wszyscy z ogromnym zaangażowaniem szukali niezbędnych informacji, a wybrańcy ćwiczyli występ przed publicznością. Zadanie polegało na tym, by zaplanować jak najatrakcyjniejszą wycieczkę dla uczniów całej klasy przy ściśle określonym budżecie. Trzeba było sprawdzić wszystko: od cen biletów na pociąg po trasy przejścia z miejsca noclegu do kolejnych punktów zwiedzania. Należało pamiętać o wszystkich szczegółach, kontrolować nie tylko wydatki, ale i czas przeznaczony na wycieczkę. Tempo pracy było żywe. Warto było się starać, aby uzyskać punkty z zachowania i bardzo dobre oceny z wybranego przedmiotu. Tak, z wybranego przedmiotu! Uczniowie pracowali bowiem metodą WebQuest zorientowaną na badania w oparciu o instrukcję. Wyjściowym źródłem informacji w badaniach uczestników projektu jest Internet. Uczestnicy projektu wykorzystywali wiedzę i umiejętności ze wszystkich przedmiotów. Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość. Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich! Nawet tych (a może przede wszystkim tych), którzy nie lubią matematyki. Rozwiązywanie zadań ma sprawić przyjemność, a nie być kolejnym testem. Uczniowie przekonali się, że zaproponowane im zadania nie wymagają wiedzy matematycznej - wystarczy otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejny Dzień matematyki w naszej szkole! A oto lista nagrodzonych klas: I zmiana; klasy V – I: 1. miejsce – V E 2. miejsce – V C 3. miejsce VI B klasy VII – VIII: 1. miejsce VII A i VII B 2. miejsce VIII A 3. miejsce VIII B II zmiana; klasy IV – V: 1. miejsce V B 2. miejsce IV D 3. miejsce IV C Agnieszka Zięba