ALERGIA/NIETOLERANCJA POKARMOWA - Wyżywienie w ZSP w Wyskoiej

Posiłki dla dzieci z alergią lub nietolerancją pokarmową w ZSP w Wysokiej, są przygotowywane wyłącznie na podstawie aktualnych zaświadczeń lekarskich od alergologa. Proszę o dostarczenie stosownego dokumentu zawierającego szczegółowy zapis produktu/substancji powodującej alergię lub nietolerancję pokarmową np.: mleko krowie, gluten, orzechy włoskie, jaja, itp. do pokoju Dietetyka (pokój 7, w bloku Przedszkola)
Rodzicie dzieci kontynuujących pobyt w szkole, są proszeni o uaktualnienie zaświadczeń. Zaświadczenia zeszłoroczne są honorowane tylko do końca września 2020 r.
W kuchni ZSP w Wysokiej używa się: zbóż zawierających gluten, soję, mleko, jaja, ryby, seler, gorczycę, nasiona sezamu, orzechy itp. Każda potrawa może zawierać w potrawach wyżej wymienione alergeny. Nie jesteśmy w stanie zagwarantować, aby w posiłku nie znajdowały się wyżej wymienione alergeny lub te, które zostały z diety dziecka wykluczone.
Dietetyk
Grażyna Robaszek