Międzynarodowy Dzień Czytania Tolkiena.

J. R. R. Tolkiena zna wiele osób, nie tylko ci starsi, ale także młodzi ludzie chodzący do szkoły. Większości uczniów jego twórczość kojarzy się z lekturą, jaką jest „Hobbit, czyli tam i z powrotem” lub z ekranizacjami „Władcy Pierścieni”. Oczywiście, nie stworzył on jedynie tych dzieł! Oprócz nich istnieje jeszcze wiele dziesiątek mniej znanych wierszy, ballad, opowiadań i powieści.

25 marca w różnych miejscach na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Czytania Tolkiena. U nas w szkole „święto” to trwało dłużej – aż tydzień! W dniach 27 – 31 marca organizowane były różne aktywności i konkursy.

Klasy 8 robiły projekty powtórkowe, a w niektórych szóstych klasach odbywały się zajęcia z kaligrafii. Konsekwencją tych zajęć były brudne ręce, a nawet twarze! Młodsi uczniowie rysowali również postacie z „Hobbita” – elfy, czarodziejów lub po prostu hobbitów, czytały fragmenty powieści i wykonywały zadania tematyczne. Podczas Tygodnia Czytania Tolkiena odbyły się też dwa konkursy – na lapbook o „Hobbicie” oraz na drzwi do Śródziemia. Klasy miały za zadanie udekorować wejście do swoich sal na styl Śródziemia. Wszystkie prace były bardzo kreatywne!

W ostatni dzień, czyli 31 marca, także wiele się działo. W klasach organizowane były ostatnie zajęcia tematyczne. Na korytarzach szkolnych było jednak inaczej – zielono! Uczniowie (ale również nauczyciele) mieli możliwość przebrania się za postaci Tolkienowskie lub po prostu w zielone ubrania. Po szkole roznoszone były karteczki z cytatami pochodzącymi z dzieł Tolkiena.

Niektórzy uczniowie w ramach podsumowania Tygodnia Czytania Tolkiena pisali dodatkowo maile w języku angielskim.

Na pewno wszyscy spędzili ciekawie czas podczas tego tygodnia! Działo się sporo, a różne zajęcia tematyczne były dobrą „odskocznią” od zwykłego, szkolnego dnia i nauki!

Małgorzata Struńska, uczennica klasy VIII C