Światowy Dzień Matematyki.

Światowy Dzień Matematyki – Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w ZSP w Wysokiej

 

Zastosowanie matematyki – Królowej Nauk – jest dość powszechne. Niejednokrotnie się o tym przekonuje każdy z nas. 14 marca 2023 roku mogli się również o tym przekonać uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły z okazji obchodzonego Światowego Dnia Matematyki. W tym szczególnym dniu uczniowie zostali zaproszeni do udziału w projekcie „Matematyka dla każdego” metodą WebQuest. Każda z klas miała za zadanie znaleźć pięć ciekawostek o zastosowaniu matematyki w konkretnej dziedzinie życia, na przykład w ruchu lotniczym, w przewidywaniu pogody, sztucznej inteligencji, w ubezpieczeniach czy w muzyce cyfrowej. Dodatkowo jedna z ciekawostek miała być napisana w języku angielskim. Uczniowie znalezione informacje umieszczali na plakatach, które później zostały zaprezentowane Komisji Konkursowej oraz uczniom. Powstały wspaniałe prace, które zostały profesjonalnie przedstawione przez reprezentantów poszczególnych klas. Uczniowie zostali nagrodzeni ocenami z matematyki.

mgr Danuta Jackowska – Bajak

mgr Joanna Gładysz