Wojewódzkie Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Badmintona.

22. listopada w hali sportowej Hasta La Vista we Wrocławiu rozgrane zostały Igrzyska Wojewódzkie w Badmintonie Dzieci. Po awansie do strefy finałowej poprzeczka została mocno podniesiona.

W grupie Igrzysk Dzieci na kortach spotkali się ZSP Wysoka, ZSP Lubin, SP Kiełczów, SP 3 Złotoryja, PSP Bolesławiec, SP 3 Góra, SP 26 Wrocław, Szkoła Mistrzostwa Sportowego ze Szklarskiej Poręby, MZS Duszniki oraz SP ze Złotego Stoku.

Nasi uczniowie Michał Jaworski, Antek Ławicki i Wojtek Wierzbicki rozegrali po kilka meczy singlowych i deblowych z ZSP Lubin z ostatecznym wynikiem punktowym 3:1 i spotkali się w półfinałach z SP Kiełczów, która w ćwierćfinałach wygrała z SP 3 ze Złotoryi taką samą liczbą punktów jak my. Równolegle o awans do finału walczyli SP 3 Góra i SP 26 Wrocław. Dalej przeszliśmy my – wygrywając z Kiełczowem 3:1 oraz SP 26 wygrywając 3:0 z SP3 Góra.

W Finałach Wojewódzkich chłopcy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wysokiej zdobyli zaszczytne II miejsce i awansowali do zawodów ogólnopolskich, które odbędą się w maju 2023 r.

24. listopada zaś rozegrał się Finał Wojewódzki Młodzieży Szkolnej w Badmintonie. Tutaj poziom okazał się już bardzo wysoki. Chłopcy Dołasiński Aleksander, Gonciarz Michał oraz Matyja Piotr wywalczyli zaszczytne V miejsce.

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLENYCH SUKCESÓW!!!